Podpisanie umowy Klaster Energii
We wtorek, w VR Inkubatorze w Fałkowie gminy i podmioty z powiatu gnieźnieńskiego podpisały porozumienie w sprawie utworzenia Wielkopolskiego Klastra Energetycznego. Inicjatywę tę zapoczątkowała Wielkopolska Izba Gospodarcza.
Klastry energetyczny skupiają podmioty, takie jak samorządy i lokalni przedsiębiorcy w celu budowania społeczności energetycznych, szkolenia kadr w zakresie OZE, prowadzenia projektów badawczo-naukowych oraz przede wszystkim negocjowania cen dostarczanej energii.
Jednym z prelegentów podczas uroczystości był generał broni Waldemar Skrzypczak, który mówił o konieczności uniezależnienia się Polski i Europy od dostaw energii, głównie gazu, z Rosji w odniesieniu do wojny w Ukrainie. Poruszył także możliwe przyszłe konsekwencje, z którymi będzie musiało zmierzyć się społeczeństwo zjednoczonego starego kontynentu po zakończeniu konfliktu za naszą wschodnią granicą.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!