Jubileusz zawiązania Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej
Dokładnie 27 czerwca 10 lat temu w 2011r. na terenie Gminy Niechanowo powstało Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej. W minioną niedzielę 27 czerwca 2021r. obchodzono w Gminnym Ośrodku Kultury jego jubileusz, na który przybyli: wójt gminy p. Szymon Robaszkiewicz, dyr Szkoły Podstawowej p. Elżbieta Rzepecka - Roszak, dyr Biblioteki Publicznej p. Małgorzata Trzaskowska, kier. Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Niechanowie p. Agnieszka Nowacka, insp. Oświaty p. Joanna Rakowska przew. Koła Gospodyń Wiejskich p. Danuta Muskus, Lidia Łukomska i Krystyna Wiśniewska - KGW z Trzuskołonia, Marian Guziałek oraz członkinie SRZN. Stowarzyszeniu od samego początku przewodniczy p. Grażyna Kozanecka, która opowiedziała historię, przypomniała misję działania, czyli pracę na rzecz dzieci, młodzieży, seniorów i ich rodzin oraz dziesięcioletnie osiągnięcia, do których zaliczyła: wygrane projekty: ,,Z komputerem za pan brat”, II edycje projektu ,,PZU po lekcjach” na łączną sumę 82 tys., ,, Opowiedz o…” film promujący naszą gminę, ,,MIDAS”- teatralne marzenia, ,,m. Potęga”, ,,Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego przy ul. Pogodnej” oraz ,,Ocalić od zapomnienia, powrót do korzeni”, To tylko te najważniejsze. Stowarzyszenie jest pomysłodawcą i organizatorem: Rodzinnych Rajdów Rowerowych, Charytatywnych Balów Niepodległościowych, październikowych koncertów z okazji wyboru Karola Wojtyły na papieża, zbiórek dla potrzebujących, wyjazdów na Misterium Męki Pańskiej, Dnia Kobiet czy spotkań z seniorami w ramach Dni Niechanowa. To z inicjatywy stowarzyszenia powstało popiersie i tablica upamiętniająca św. Jana Pawła II oraz Skwer ,,Bohaterów Gminy Niechanowo”, gdzie uczczono Adama Borysa, Powstańców Wielkopolskich i walczących Bohaterów w latach 1830-1921 z naszej gminy. Stowarzyszenie przyczyniło się również do powstania dwóch książek ,,Ocalić od zapomnienia, powrót do korzeni”, autorstwa Jana Kozaneckiego i ,,Bohaterowie gminy Niechanowo walczących 1830 do 1921r. autorstwa Bożeny Szymanowskiej. Trudno zliczyć i wymienić wszystkie działania. Przewodnicząca SRZN serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu stowarzyszenia. a w szczególności byłym i obecnym włodarzom gminy, kierownictwu Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP, GOK, parafii, dyrekcji szkoły, biblioteki, OSP, p. Bożenie Szymanowskiej, oraz tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do wspierania SRZN. Szczególne podziękowania przesłano do Zarządu i członkiń SRZN.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!