Gmina Niechanowo

Apel w sprawie oszczędnego gospodarowania wodą

Ocena 0/5

WÓJT GMINY NIECHANOWO APELUJE O OSZCZĘDNE GOSPODAROWANIE WODĄ

 

Szanowni Mieszkańcy!

W związku z panującymi wysokimi temperaturami oraz brakiem opadów, Wójt Gminy Niechanowo zwraca się z apelem do mieszkańców oraz osób przebywających na terenie Gminy, korzystających z sieci wodociągowej, o racjonalne i oszczędne gospodarowanie wodą.

Należy pamiętać, że woda z wodociągu gminnego w pierwszej kolejności służy celom bytowym, tj. spożywczym i sanitarnym.

Apeluję, aby ograniczyć zużycia wody szczególnie w godzinach od 6:00 do 22:00
do podlewania trawników, ogrodów przydomowych, mycia samochodów oraz napełniania basenów oraz zbiorników itp.

Aktualnie zauważalny jest spadek ciśnienia wody w sieci wodociągowej, bardzo wysokie zużycie wody, które powoduje, że urządzenia wodociągowe, szczególnie w godzinach zwiększonego poboru w obecnym stanie  nie zapewnią podstawowych potrzeb wszystkich mieszkańców, co może skutkować przerwami w dostawie wody do zaniku wyłącznie na terenie całej gminy.

Brak zastosowania się do zaleceń może spowodować wprowadzenie zakazu używania wody do celów innych niż bytowe.

 

Zachęcamy do zbierania deszczówki,  używajmy wody rozważnie!
 

   Bardzo proszę o zastosowanie się do  powyższego apelu oraz wyrozumiałość.

                                                                                               Wójt Gminy Niechanowo

                                               /-/ Szymon Robaszkiewicz

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności