Uroczyste rozdanie dodatków do emerytur dla strażaków ochotników OSP z Gminy Niechanowo
Po wielu latach dyskursu udało się uchwalić ustawę z dnia 17 grudnia 2021 r. o ochotniczych strażach pożarnych przyznającą dodatki do emerytur strażakom ochotnikowi ochotniczej straży pożarnej z tytułu wysługi lat w OSP w wysokości 200 zł
Prawo do tego świadczenia przysługuje strażakowi ratownikowi OSP, który czynnie uczestniczył jako członek OSP w działaniach ratowniczych lub akcjach ratowniczych (wymagany bezpośredni udział co najmniej raz w roku) - przez co najmniej przez 25 lat (w przypadku mężczyzn) oraz 20 lat (w przypadku kobiet). Przy naliczaniu okresu czynnego uczestnictwa w działaniach ratowniczych nie jest wymagane zachowanie ciągłości wysługi lat w OSP.
W związku z tym, dnia 24 maja 2022 r. w Urzędzie Gminy Niechanowo odbyło się uroczyste wręczenie prawa do dodatku emerytalnego dla pierwszych dziewięciu druhów z terenu Gminy Niechanowo.
W spotkaniu uczestniczyli Wójt Gminy Niechanowo Szymon Robaszkiewicz, Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie Pan Mariusz Dębski oraz jego zastępca Łukasz Michalak, Prezes zarządu OSP Niechanowo Pan Marian Woźniak, Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Pan Łukasz Grabowski oraz przedstawiciel Posła Zbigniewa Dolaty Wojciech Szymczak.
Z tego miejsca składamy ponownie najszczersze gratulacje:
Dominikowi Bartz,
Michałowi Wacławowi Bartz,
Andrzejowi Bartz,
Eugeniuszowi Stanisławowi Matuszak,
Andrzejowi Muskus,
Edmundowi Franciszkowi Krawczyk,
Janowi Chmiel,
Zdzisławowi Zieńczyk,
Antoniemu Rogulski
i podziękowania za wieloletnią służbę i dbanie o nasze bezpieczeństwo, oraz prawdziwy przykład oddania dla drugiego człowieka.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!